Díky nižší dani z příjmu můžete získat až stovky tisíc korun. Chce to pouze jediné – pravidelně investovat.

24.02.2021

Od 1. 1. 2021 došlo ke zrušení superhrubé mzdy, díky čemuž vzrostl zaměstnancům čistý měsíční příjem. Někomu o tisíc korun, jinému o dost víc. O kolik to například bylo, vidíte v následující grafice:

K jakému navýšení došlo konkrétně ve Vašem případě, zjistíte v naší jednoduché kalkulačce.

Někteří z našich klientů se už rozhodli, že tyto peníze navíc, nebo alespoň jejich část, zhodnotí díky investování. Možná jste mezi nimi i Vy a nějaký investiční produkt s pravidelnou formou měsíčního investování už máte také sjednaný. Pokud ještě žádné investice nemáte, nabízí se nyní ideální příležitost, jak částku navíc, kterou máte díky snížení daně z příjmu, co nejlépe zhodnotit. Například při pravidelném dlouhodobém investování 1 000 Kč měsíčně můžete získat až několik set tisíc korun, jak ukazuje následující graf:

Vidíte, jak hodně mohou Vaše peníze růst díky zhodnocení? Využijte toho a zabezpečte se na budoucnost. Složené úročení Vám pomůže a opravdu zde platí, že Vaše peníze pracují za Vás.

Díky investování menších částek každý měsíc se můžete postupně připravovat na budoucí životní situace. Může se jednat o studia Vašich dětí, o rekonstrukci bytu nebo domu, pořízení nového, většího bydlení anebo o přípravu peněz na penzi. Stejně tak si investováním můžete vytvářet rezervu "pro zadní kolečka". Jen je třeba mít trpělivost a uvažovat o investování v dlouhodobém horizontu v rozmezí 10 až 30 let.

Pokud se o investičních možnostech chcete dozvědět více, neváhejte mě kontaktovat.