Refinancování vám pomůže mít výdaje na hypotéku pod kontrolou

18.08.2021

Nepropásněte správný čas na refinancování hypotéky

Také se v této nejisté době snažíte snižovat výdaje? A co vaše hypotéka, neohrozí vás změny v úrokových sazbách?

Díky zkušenostem, širokému portfoliu partnerů z řad bankovních institucí a silné vyjednávací pozici Broker Consulting vám dokážeme zajistit výhodnější podmínky, které vám budou vyhovovat. O celý proces se Vám postarám.

Ještě vám nekončí fixace? Nevadí. Sjednejte si refinancování hypotéky už v předstihu a zajistěte si výhodnější úrokovou sazbu i rok před koncem fixace.

Úrokové sazby - a tím pádem i splátky hypotečních úvěrů - jdou od letošního roku opět výrazně nahoru.
Odborníci předpokládají, že do konce letošního roku úrokové sazby vystoupají až na úroveň 3 %.

Jak vás to může ovlivnit?

Pokud máte hypotéku na 3 miliony korun s původní úrokovou sazbou 1,79 %, tak reálně hrozí, že po skončení fixace budete mít sazbu 2,50 %. To v praxi znamená, že se vám měsíční splátka může zvednout až o tisíc korun.

Proto je výhodné refinancování hypotéky řešit co nejrychleji.

Nejpopulárnější fixace úrokových sazeb v ČR je na 5 let, ale poslední dobou postupně roste obliba fixací na 7 či 10 let. A právě proto je velice důležité řešit výdaje spojené s hypotečním úvěrem.

Je to jednoduchá matematika: čím déle budete platit méně, tím více ušetříte.


Nejčastější dotazy

Proč byste měli refinancovat?

Úrokové sazby se zvyšují. S rostoucími sazbami se zvyšuje i splátka úvěru, kterou vám banka v pro nové fixační období nabídne. Proto je rozumné řešit refinancování hypotéky co nejdříve.

Navíc banky v současné době stále ještě omezuje i Zákon o spotřebitelském úvěru, který stanovuje, jak vysoké poplatky si mohou účtovat za předčasné ukončení smlouvy, a uvádí také situace, kdy se nemusí platit vůbec nic.

Tato situace je pro banky nevýhodná, tudíž dlouhodobě usilují o změnu legislativy. A až se tak stane, refinancování - tedy splacení hypotečního úvěru u vaši stávající banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky - už nebude ani zdaleka tak výhodné jako dnes.

Jak probíhá refinancování hypotéky?

Refinancování znamená splacení hypotečního úvěru u vaší stávající banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky. A v naší režii probíhá tak, že pro vás zjistíme, kde můžete získat nejnižší úrokovou sazbu, vyjednáme vám ho za těch nejlepších podmínek a postaráme se také o veškerou byrokracii.

Co přesně pro vás uděláme?

  • Zjistíme aktuální možnosti na trhu.
  • Porovnáme a společně s vámi vybereme řešení, které nejvíce odpovídá vašim potřebám a možnostem.
  • V případě refinancování hypotéky do jiné banky zajistíme veškerou dokumentaci.

Co budeme potřebovat od vás?

  • Vyčíslení zůstatku úvěru k mimořádné splátce,
  • součinnost při administrativních úkonech.
Jaký je rozdíl ve splátce hypotéky, když se sazba změní?

V kontextu celé doby fixace opravdu značný. Uveďme si to na příkladu: pokud máte hypotéku 3 miliony korun s fixací na 5 let pak změna sazby 0,4 procentního bodu znamená rozdíl více než 30 tisíc korun. U delších fixací a vyšších úvěrů by to samozřejmě bylo ještě více.

Jak se liší normální hypotéka od refinancování?

Při refinancování dojde ke splacení hypotečního úvěru u vaší stávající banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky, která vám v optimálním případě nabídne nižší úrokovou sazbu. A vy tak během dalšího fixačního období ušetříte až desítky tisíc korun.